Proč byste si měli uzavřít životní pojištění?

V životě nastávají různé situace, a proto je nezbytné myslet i na pokrytí některých rizik. Přesně tak, řeč je o životním pojištění, které není zrovna levnou záležitostí, zejména pokud ho chcete mít nastavené tak, aby dokonale plnilo svou funkci. Špatně zvolené životní pojištění je v podstatě neefektivní vyhazování peněz. V následujících řádcích vám proto prozradíme, na co si dávat pozor. V první řadě je nezbytné zmínit, že životní pojištění je jakousi finanční jistotou v případě, že nastane v životě pojištěného nějaká nepředvídatelná událost, přičemž se nemusí jednat pouze o úraz jako takový. U životního pojištění se volí rozsah pojistné ochrany, od kterého se potom odvíjí i cena.

Kdy je životní pojištění žádoucí?

Jestliže je ve vašem hledáčku životní pojištění, Ostrava vám ho nabízí u mnoha pojišťoven. Velké oblíbenosti se jednoznačně těší Allianz Ostrava. Hlavním cílem životního pojištění je finančně zajistit osoby blízké (například manželku a děti) v případě smrti pojištěného. V případě, že je rodina finančně závislá zrovna na vás, je na čase popřemýšlet nad životním pojištěním.

Co životní pojištění pokrývá?

Záleží na tom, co vám Allianz pojišťovna Ostrava do daného produktu zahrne. Chrání vás primárně před rizikovými situacemi a kryje riziko smrti. V okamžiku, kdy dojde k takové nepříjemné události, pojišťovna vyplácí pojistné plnění oprávněným osobám. Pojištěný si sám volí oprávněné osoby. Životní pojištění se ale nevztahuje jen na smrt. Pojišťovna vám může nabídnout smlouvu i pro případ dožití, takže jakmile uplyne určitá doba, začnou se vám vyplácet peněžní prostředky z tohoto pojištění. Zvolíte si, jestli mají být finance vyplaceny najednou, nebo měsíčně v určitých částkách. Stačí do vyhledávače zadat Allianz Ostrava centrum a hned najdete pobočku, na kterou se můžete obrátit.

Publikováno: 19. 10. 2022

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová