Nejznámější masoví vrazi

Vraždy jsou tím nejhorším trestným činem, který jenom může osoba udělat. O to hůře, pokud získá označení masový vrah. Jsou tací, kteří jsou považováni za úplně nejhorší. V celé historii lidstva se jedná o celou řadu různých jmen. Podívejme se na ně.

Robert Pickton

Proč patří mezi nejznámější sériové vrahy světa? Mimo jiné proto, že se jedná o největšího sériového vraha v historii státu Kanada. Pokud jde o výčet jeho obětí, bylo mu prokázáno dvacet případů, ale reálně se hovoří o tom, že skutečné číslo se může blížit až padesáti. Své oběti nejenom že zabíjel celkem brutálním způsobem, ale mnohdy po smrti tělo nejenom naporcoval, ale řadu ostatků dokonce i snědl.

Alexandr Pičuškin

Už podle jména je celkem jasné, že jeho teritoriem bylo Rusko. Zde se stal jedním z nejhorších vrahů, které tato země měla. Dostal i přezdívku šachovnicový vrah, jelikož do své domácí šachovnice si na každé políčko zaznamenal informace o dané oběti. Celkem zabil 62 osob, jejichž ostatky pravidelně umísťoval na různá veřejná místa.

Henry Lee Lucas

Skutečně neovladatelný sériový vrah, který mezi svými oběťmi nedělal žádné rozdíly. Zabíjel jenom tak z legrace, a to toho, kdo se octl v jeho okolí. I náhodně. Své oběti zabíjel mezi roky 1975 až 1983 a když se podíváme na počet objetí, tak musíme říci, že jejich počet v přepočtu na období vraždění vychází na necelou jednu oběť denně. A z toho už skutečně mrazí.

Harold Shipman

Tento muž pochází z Manchesteru a povoláním byl lékař. I v souvislosti s tím si vysloužil přezdívku doktor Smrt. Na jeho kontě je celkem 250 obětí, které byly vždy jeho pacienti. Zabíjel je ve většině případů naprosto stejně. Do injekce nabral heroin nebo jinou drogu, kterou ve smrtelném množství konkrétní oběti aplikoval. U jedné z obětí dokonce i zfalšoval závěť, aby získal milionové dědictví.

Publikováno: 17. 11. 2017

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová