Vyplatí se investovat do pamětních mincí?

Zhodnotit svoje peníze můžete i v případě, že vám jich příliš nezbývá. V tomto případě mohou být dobrou volbou ideální pamětní mince a medaile. Ještě o něco lépe jsou na tom zlaté cihličky. Investiční zlato v podobě mincí či medailí může přinést v dlouhodobém horizontu skvělé zhodnocení. A to i v případě, že do něj nebudete investovat spoustu peněz. Budete si ale muset počkat, než se cena těchto investičních produktů vyšvihne dostatečně vysoko. Roli totiž hraje sběratelská hodnota, o kterou je celková cena navýšena.

Zlato pro drobné investory

Experti obecně tvrdí, že investice do zlatých mincí a medailí se vyplatí především drobným investorům. Nemusí totiž investovat příliš mnoho peněz, aby se jejich investice rozrostla i do stovek tisíc korun. To se ale většinou stane až po několika letech. Někteří musí čekat i desítky let, jinak se jejich peníze zhodnotí o něco méně. Obecně se ale jedná o dobrou investici. Například pokud chcete svému čerstvě narozenému dítěti dát do kolébky něco, co v budoucnu určitě využije. To se ostatně dělalo už v minulosti a je škoda, že tato tradice vymizela. Zvlášť v dobách, kdy jde cena zlata nahoru. V době, kdy by vaše dítě dosáhlo dospělosti, by se totiž cena mince mohla i zněkolikanásobit.

Kde investovat?

Zlato v podobě mincí ovšem může přinést zhodnocení i okamžitě. Důležité je ale vystihnout správnou chvíli. Vyplatí se sledovat především české mincovny, které čas od času vydávají nové limitované mince. Ty stačí nakoupit za jejich nominální hodnotu a počkat, dokud jejich cena rychle nestoupne. Vzhledem ke zmíněnému navýšení o sběratelskou hodnotu je z investičního hlediska přeci jen rozumnější volbou zlato v podobě cihliček. A protože žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí, musíte se poohlédnout po investičním zlatě ze zahraniční produkce - dobrou volbou jsou produkty švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Seženete je u renomovaného českého prodejce - společnosti Zlaté Mince - Numismatika, která je nabízí v e-shopu www.zlate-mince.cz i v kamenné prodejně v Obecním domě.

Publikováno: 06. 11. 2020

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová