Zastřešení na zimu? Plachtovou halu ještě postavit stihnete

Tak je to tady. Několik krásných týdnů jsme si užívali teplé babí léto, jenže v následujících dnech podle meteorologů přijdou dešťové přeháňky se sněhem. Zaskočila vás taková rychlá změna počasí? Nemáte kam schovat dřevo na topení, zahradní techniku nebo úrodu? Pusťte se do stavění! Postavit zahradní boudu či garáž už nejspíš nestihnete. Nechceme vás podceňovat, ale jen sehnat řemeslníky by trvalo týden. Existují ovšem i jiné možnosti. Rychlejší, levnější, celkově lepší. Jmenují se plachtové haly.

Nenechte se mýlit, zimu opravdu vydrží

Pod pojmem plachtové haly si většina lidí představí ne zrovna pevnou konstrukci, na níž je připevněná plachta. Jestli jste na tom stejně, tak se hodně mýlíte. Základem je stabilní konstrukce, která drží velmi pevně, a rozhodně jí neuškodí déšť, sníh ani silnější vítr. Opláštění je odolné, nejde o žádnou obyčejnou plachtu. Tímto vším ovšem teprve začínáte. Dále je možné skladové stany opatřit také podlahou, vytápěním, osvětlením, klimatizací. Zděnou budovu nahradí bez problémů pro spoustu účelů.

Bez administrativy a třeba tento týden

K výstavbě nepotřebujete betonové základy ani stavební povolení. Zvolíte si jenom rozměry, na místo jsou pak přivezeny jednotlivé díly konstrukce, které se pospojují, a opláštění. Vše se pouze sestaví, což je záležitost, jež se dá zvládnout za den. Nějakou dobu pochopitelně trvá, než se hala vyrobí. Pokud chcete opravdu ušetřit čas, zaměřte se na pronájem hal. Když se nebude muset čekat na výrobu, firma vám halu pouze přiveze a sestaví. Stihnete to nejspíš ještě tento týden. Pronájem hal nabízí například společnost Argoservis, tak se zkuste poptat tam. A na závěr jedna další výhoda. Tyto mobilní haly se dají kdykoliv přemístit nebo rozšířit. Kdybyste tedy příští rok potřebovali o něco více prostoru, necháte si halu zvětšit, nemusíte stavět novou.

Publikováno: 26. 10. 2019

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová