Jak vybrat správné cvičení

Přemýšlíte nad pravidelným cvičením a nevíte, jak vybrat to vhodné, které se hodí pro vás? Inspirujte se radami, které vás krok po kroku navedou k ideální cvičební aktivitě. Nemusíte trhat rekordy ani běžet maratón, mnohdy stačí pravidelnost a své výsledky vám přinese i cvičení doma.

Jaký sport vás baví

Možná si právě říkáte, že vás nebaví žádný sport. Pokud však chcete zhubnout a udělat něco i pro svou fyzickou kondici, bez sportu se to jen těžko obejde. Vyzkoušet můžete chůzi, případně běžecký pás a pomalu přidávat rychlost i čas běhu. Skvělým sportem v létě je plavání. Případně do svých aktivit zapojte kamarády a rodinu, zajděte si zahrát tenis, vyjeďte na kolečkových bruslích nebo si užijte cvičení v domácí posilovně.

Pravidelnost cvičení

Při výběru sportu myslete na to, aby bylo vaše cvičení pravidelné. Vyberte si vhodný posilovací stroj, například eliptický trenažér nebo třeba stepper. Cvičit můžete ráno, odpoledne nebo večer, ale zkuste se vždy dodržet stejnou hodinu a dobu, jako předešlý den. Cvičte na začátku 15 minut denně, postupně přidávejte. Až se dopracujete k 40 až 60 minutám, tak klidně cvičte obden.

Fyzická kondice

Pravidelným cvičením a výběrem správné aktivity, která vás bude bavit a jen tak nepřestanete, pracujete na posílení fyzické kondice. Tu oceníte, pokud milujete turistiku a poznávání svého okolí, že se na procházce nezadýcháte. Nestane se vám to ani při běhání za dětmi, případně při dobíhání na tramvaj nebo autobus. I chůze do schodů pro vás bude najednou snažší.

Čeho chcete dosáhnout

Stanovte si reálný cíl, čeho chcete cvičením dosáhnout. Pokud víte, že chcete hlavně zhubnout, zařaďte denně aerobní a kardio aktivitu. Může to být opět běh na běžeckém páse, ale také jízda na rotopedu, která tolik nezatěžuje klouby. Abyste podpořili i tvorbu svalů a posílení středu těla, můžete vyzkoušet závěsný TRX systém, posilování s vlastní váhou, případně vibrační plošinu.

Cvičení pro zábavu

Uvidíte, že první dny se budete do cvičení muset přemlouvat. To není nic divného a má to tak hodně začínajících sportovců i lidí, kteří chtějí pohybem zhubnout. Již po měsíci pravidelného cvičení si vytvoříte zvyk a může se stát, že by vám cvičení už i chybělo. Po dalších měsících si na cvičení zvyknete a stane se vaší součástí a novým životním stylem.

Publikováno: 02. 08. 2020

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová