Pořiďte si filtrační systémy a pijte doma čistou vodu

Možná jste si všimli, že voda z kohoutku chutná pokaždé jinak v závislosti na tom, kde si ji natočíte. Doma máte jinou než v práci, jinak chutná voda u vašich rodičů, jiná je u přítele. Jak je tohle možné? Liší se její tvrdost, a především obsah různých látek a minerálů. Někdy se v kohoutkové vodě vyskytuje více chlóru a nečistot organického původu, než je pro člověka dobré. Čistá voda obsahuje dva prvky, vodík a kyslík. Takhle chemicky jednoduchá však v přírodě neexistuje. Ani my takovou nepijeme. V té naší vodě se v různém množství vyskytuje sodík, draslík, vápník, hořčík, železo, mangan, měď, zinek a mnoho dalších prvků. Kromě toho v ní objevíte i některé škodlivé látky.

Co všechno je ještě v naší vodě?

Mohou se v ní vyskytovat například exkrementy různých zvířat, pesticidy, které se do ní dostaly ze zemědělství, léčiva, těžké kovy z průmyslu, nejrůznější mikroby a patogeny. Pokud není vodovodní síť dokonalá, což často není, může se ve vodě objevit i písek, rez a další jemné částice. A přesně toho všeho vás zbaví filtrační systém na vodu.

Vodu přefiltrujete i za pár stovek

Někteří lidé kohoutkovou vodu z výše uvedených důvodů odmítají pít. Kupují si vodu balenou, což je sice možná dobré pro jejich zdraví, avšak přírodě takovým jednáním moc neprospívají, spíš naopak. Jen si vezměte, kolik za týden spotřebují plastových lahví. Daleko lepší variantou je pít kohoutkovou vodu, ale filtrovat si ji. Možností existuje několik. První variantou jsou filtrační konvice nebo filtrační výdejníky na vodu. Tady ovšem spočívá problém v tom, že do nich musíte manuálně vodu nalít, takže je třeba na to pamatovat. Daleko jednodušší volbou jsou proto filtry na kohoutek. Filtr namontujete přímo na vodovodní kohoutek a dál se o nic nestaráte. Vodu si napouštíte podle potřeby, čas od času jen vyměníte filtr. Takový filtr na kohoutek se přitom dá pořídit i do pětistovky. Chcete další informace? Podívejte se na více na Penepex.

Publikováno: 03. 09. 2019

Kategorie: Buď fit

Autor: Denisa Štumplová