Přečtěte si, jak na velké bicepsy

O čem sní většina mužů? O drahém autě, krásných ženách, nebo snad o něčem úplně jiném? Každý má své vlastní priority, ale jen málokterý muž by pohrdl obřími bicepsy. Ale jak jich docílit? Spousta nezkušených borců v posilovně zapomíná na naprosto základní pravidla. Procvičování dvojhlavého svalu paže přitom není tak komplikované, jak se na první pohled jeví. Společně s profesionály z Kentoya fitness jsme pro vás připravili několik praktických tipů.

Cvičte na sílu

Váha sice není vždy na prvním místě, ale bylo by naivní si myslet, že vybudujete silné a objemné paže zvedáním lehké činky. Samozřejmě byste měli postupovat hezky od začátku a nejdříve si osvojit správnou techniku. Jakmile ji budete mít v malíku, může zvedat větší váhu. Alfou a omegou zvětšování objemu je menší počet opakování s větší váhou.

Používejte velkou činku

Ať už je místem vašeho snažení posilovna Praha, nebo vlastní garáž či sklepní prostory v paneláku, ve kterém bydlíte, měli byste cvičit zdvih velkou činkou. Tento zvyk doplňte o další cviky s jednoručkami - například o kladivové zdvihy, zdvihy s opřením o koleno či posilování s kladkou. Odborníci doporučují průběžnou změnu pořadí cviků.

Cvičte krátce, ale intenzivně

Dvojhlavý sval pažní není příliš velká partie, proto ho nemusíte zatěžovat dlouhým tréninkem. Raději cvičte kratší dobu, ale intenzivně a produktivně. Po tréninku si dopřejte dostatečně dlouhou regeneraci. Je třeba si uvědomit, že biceps zapojujete také v rámci jiných cviků. Není od věci zapojit procvičování bicepsu do tréninku tricepsů či cviků s důrazem na ramena.

Cvičte biceps společně s tricepsem

Ačkoliv sníte o obřím bicepsu, nezapomeňte, že paže vypadá dobře pouze tehdy, jsou-li všechny svaly v optimálním poměru a v souladu se symetrií těla. Žádný sval, tedy ani dvojhlavý sval pažní, by neměl výrazně vyčnívat nad ostatními. Kombinace příliš velkých bicepsu a mini tricepsů vypadá poněkud komicky. Praktických tipů pro rychlejší růst bicepsu je samozřejmě více. Rádi se s vámi o ně podělí profesionální trenéři z Kentoya Fitness a solárium Praha.

Publikováno: 02. 05. 2018

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová

Tagy: jak cvičit biceps | jak zvětšit bicepsy