Samolepicí fototapety aneb jak si ulehčit práci s vylepšováním bydlení

Už od dětství máte nejspíš zafixované, že lepení tapet znamená pořádný průšvih. Je s ním spousta práce, jejíž výsledek občas bývá přinejmenším pochybný. Když je vám k tomu úplně jedno, jestli na stěně budou tyhle pruhy, nebo tamty kytičky, není divu, že se ani po dlouhém naléhání vaší polovičky do tapetování nehrnete. Takže co dělat, když se této povinnosti už nelze déle vyhýbat? Zachrání vás samolepicí fototapety.

Vstoupíte do jiného světa

Správně, kytičkám a geometrickým vzorům je jednou provždy konec. Fototapety přináší možnost přeměnit nudnou stěnu na realistický obraz s motivem, který se vám líbí. Dobrá zpráva je, že vedle takové té klasické romantiky, jako je západ slunce nad mořem, případně večerní les, se dnes vyrábí fototapety, které lahodí především mužskému oku. Starobylá garáž plná motorek-veteránů, nákresy sporťáků, pohled z kokpitu letadla, nebo třeba vesmírná loď ze Star Wars, to vše může zdobit váš obývák.

Zvládnete to s přehledem

Zajímavé je, že ačkoliv se od mužů nevyžaduje, aby uměli například dokonale žehlit, jakmile dojde na stěny a podlahy, měli by se náhle stát odborníky. Jenže ne každému to s kbelíkem lepidla jde extra dobře. Se samolepicími tapetami si ostudu nenaděláte, vše je rychlé, čisté a tolerantnější k chybám. Stačí jen vědět, že se samolepicí fólie lepí postupně od středu a vyhlazují měkkým hadříkem, a umět odstřihnout přesahy. Není třeba vynakládat velkou sílu.

Nalepíte je kamkoli - ale všeho s mírou!

Fototapety vůbec umí vyřešit v domácnosti spoustu problémů. Možná máte pěkně vymalováno a stěny měnit nepotřebujete, ale zato se vám už oprýskaly vchodové dveře. Nač byste měli hned kupovat nové, nebo se je snažit opravit? Nalepte na ně třeba Eiffelovku a je hotovo. Ostatně vyrábí se i fototapety na podlahy či nábytek, a to včetně kuchyňských a koupelnových skříněk. Dělají se totiž z kvalitní PVC fólie s ochrannou povrchovou laminací, takže je nepoškodí vlhkost. Tak klidně rozehrajte svou kreativitu. Jen pozor, abyste se nenechali unést - když vám v bytě nezůstane žádný nepolepený povrch, bude to nejspíš vypadat jako v cirkuse.

Publikováno: 23. 12. 2018

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová