Treking Tenerife nejen pro dobrodruhy

Treking Tenerife jsem si jakožto skutečně velký dobrodruh se svou partou přátel rozhodně nemohl nechat ujít. Když se tak naskytla příležitost, že bych mohl na tento oslnivý španělský ostrov zavítat, a přitom ještě vystoupat na nejvyšší horu Španělska Pico de Teide, ani na vteřinu jsem neváhal a na nabídku mých přátel jsem kývnul. Přiznám se, že to bylo mé nejlepší rozhodnutí vůbec. Povedl se totiž nejen náš výšlap na toto neskutečně krásné místo na planetě, nýbrž také další túry, které jsem se svými přáteli absolvoval právě na Tenerife.

Turistika Tenerife, která stojí za pozornost

Turistika Tenerife jistě stojí za pozornost. Po našem příletu na toto místo jsem se s přáteli vydal na cestu kolem sopky, která se nachází na severo-západním cípu tohoto překrásného ostrova. Sopka byla naposledy činná ještě v roce 1909, tudíž je v tomto případě zaručen skutečně velmi silný zážitek pro každého. Mě osobně poté také nejvíce zaujalo místo, které je poseto zelenými borovicemi a kontrastuje právě s černou lávou ze zmíněné sopky. Je to nepopsatelný zážitek. Další den nás čekal právě zmíněný noční výstup na onu nejvyšší horu Španělska, tedy na Pico de Teide a i přesto, že se já i mí přátelé řadíme mezi sportovně založené lidi, pro návrat dolů jsme raději zvolili lanovku, která jednu osobu vyšla zhruba na 14 Euro. Odpoledne poté nechyběl odpočinek a také návštěva kouzelného historického města, které se jmenuje La Orotava.

Dovolená na Tenerife je opravdu kouzelná

Dovolená na Tenerife je opravdu velmi kouzelná. Divoké pláže Tenerife, Anaga, tedy jedno z nejvlhčích míst ostrova a také vavřínový prales, který je naprosto kouzelný, jistě stojí za prozkoumání. Já osobně jsem byl velmi překvapen tím, co všechno tento malebný ostrov nabízí. Pohoří plné roklin, túry po hřebenech, na kterých vás čeká krásný výhled i místa, kde se chovají kozy a také se zde dělá výborný kozí sýr, si rozhodně zamiluje každý. Svou pánskou jízdu na Tenerife tedy budeme muset rozhodně opět zopakovat.

Publikováno: 08. 02. 2021

Kategorie: Cestuj

Autor: Denisa Štumplová