Trendy svatba? Na záměčku!

Zájem lidí o honosnou svatbu na zámečku, zámku či château rok od roku narůstá. Veselka na tak výjimečném místě je sice o poznání nákladnější, ale zato vskutku nezapomenutelná. Co byste však měli vědět, než se do takové akce rozhodnete jít?

Zámeček, zámek (chateau) patří mezi nejhonosnější místa na svatbu. Nabízí pocit výjimečnosti a noblesy, proto se v porovnání s klasickými svatebními sály (hotel, ranč, kulturní dům,...) řadí mezi dražší. Zámky a zámečky bývaly již v minulosti prostory pro krásné svatby šlechty a královských rodin. Mnoho mladých párů a svatebních rodin se chce i dnes přenést do minulých časů a cítit se jako princezna a princ, královna a král. Navíc svatbou na tak výjimečném místě se můžete pochlubit snad opravdu každému.

Tip: Zde najdete spoustu další svatební inspirace.

Jak jsme nastínili v úvodu, zájem o svatbu na zámku a podobných místech neustále narůstá, a tak se může stát, že na termín v takovém svatebním sále budete čekat i 1 až 2 roky, proto si termín rezervujte co nejdříve. Česká republika, stejně jako Slovensko či Rakousko nabízejí poměrně dost míst, která jsou k uspořádání pompézní svatby jako stvořená.

Nezapomeňte však, že svatbu nedělá nezapomenutelnou pouze místo, ale také správná svatební zábava. Rozhodně by neměla chybět hudba, ať už živá nebo v podání profi svatebního DJ.

Publikováno: 25. 02. 2022

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová