České hospody již pět let bez kouře

Nepříjemný zápach, který štípal do očí a smradlavé oblečení. I tohle dříve znamenalo návštěvu hospody, kde si lidé mohli zapalovat, jak se jim zachtělo. I když měly podniky vyhrazené pro uživatele tabákových výrobků speciální místo, rozšíření dýmu se nedalo zabránit. A tak si mnozí zvykli nebo vyhledávali podniky, kde tyto produkty nebyly povolené vůbec. Stížnosti však postupem času stále narůstaly, což nakonec vedlo k úplnému zákazu zapalování ve vnitřních prostorách.

Je to už pět let, co si Češi nemohou dát uvnitř restaurace cigaretu. Uživatelům těchto produktů se nové opatření samozřejmě vůbec nezamlouvalo. Pokud si chtějí dopřát během jídla či posezení s přáteli svůj oblíbený rituál, musí vyjít ven před podnik. A to v zimních měsících není nic příjemného. Chtěli byste si svou dávku nikotinu dát v klidu u stolu? Moderní alternativy jsou řešením.

Elektronické alternativy jsou příjemné řešení

Na českém trhu se stále více daří elektronickým zařízením na zahřívání tabáku typu PULZE. Jedná se o přístroj, který nabíjíte stejně jako třeba telefon a vkládáte do něj náplně. Na rozdíl od klasik, tyto náplně obsahují speciální směs tabáku, která k uvolňování nikotinu nepotřebuje hořet, nýbrž se pouze zahřát na teplotu cca 400 stupňů.

Díky tomuto procesu jsou alternativy méně škodlivé. V případě PULZE se dokonce uvolňuje až o 94 % méně toxických látek. Pozitivní je zejména absence známého:

  • oxidu uhelnatého

  • a dehtu.

A to je pozitivní nejen pro uživatele, který tak nevdechuje obávaný dehet a oxid uhelnatý, ale také pro lidi v jeho blízkosti.

Neobtěžujte okolí škodlivým dýmem

Zapalováním člověk neškodí pouze svému tělu. Onen nepříjemný dým totiž ohrožuje také lidi v okolí. Tím, že ho vdechují, se stávají pasivními uživateli. Pakliže jsou mu vystavování často, mohou se dokonce stát závislými na nikotinu. Zákaz zapalování v restauracích a hospodách byl tak opravu na místě, vzhledem k tomu, že v těchto podnicích byli i lidé mladší osmnácti let.

Při používání zařízení na zahřívání však nic z toho nehrozí. Proto se na něj zákaz nevztahuje a můžete si ho dopřát v klidu uvnitř. Není tak divu, že tyto alternativy klasikám stále více konkurují. A kdo ví, třeba jednou zmizí krabičky z pultů trafik úplně.

Autor: Elena Gotfield

Publikováno: 30. 10. 2022

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová