Kratom funguje jako skvělý životabudič

Nedostatkem energie a pocitem přepracování jednou za čas trpíme asi všichni. Někdy se stačí z toho prostě vyspat, jindy je možné použít nějaký druh životabudiče. K tomuto účelu se v našich luzích a hájích vždy konzumovala hlavně káva, nicméně v poslední době se u nás docela prosazuje rovněž Kratom, což je prášek, který dokáže člověka pořádně nakopnout.

O co jde?

Kratom je ideální náhražkou pro jedince, kterým už káva moc nešmakuje, případně na ně neúčinkuje tak, jak by si představovali. Jedná se o strom, ze kterého se zpracovávají hlavně jeho listy. Ty se sice dají i žvýkat, nicméně valná část našinců zná Kratom spíše ve formě prášku, což jsou také listy, ovšem rozdrcené a nasušené. Takto se totiž daleko lépe konzumuje. Prášek se dá přimíchat do různých nápojů, případně je možné si z něj vytvořit čaj. Tento druh stromu roste převážně ve jihovýchodní Asii. Největšími pěstiteli jsou tradičně Indonésie, Malajsie a Thajsko.

Rozdělení

Neexistuje jeden druh Kratomu, ale je jich více. Největší sháňka je po bílém, červeném a zeleném Kratomu. Sehnat se však dají i jiné druhy, například zlatý Kratom. Rozdíly v barvě jsou dány primárně stářím rostliny, ale vliv hraje také způsob zpracování. Barva není jediným rozlišovacím prvkem. Rozdíly jsou i v účincích. Mladší bílý Kratom funguje jako dokonalý povzbuzovač, zatímco nejvyzrálejší červený Kratom spíše uklidňuje.

K čemu se používá?

Jak již bylo řečeno výše, záleží na druhu, ovšem také na velikosti dávky. Při nižší koncentraci Kratom povzbuzuje, vyšší dávky působí na člověka opačným způsobem. Kratom je možné mimo jiné použít i pro léčbu různých zdravotních potíží, typicky třeba kašel nebo průjem. Při dodržování předepsaného dávkování jde víceméně o bezpečnou záležitost. Při nižší koncentraci nebudou účinky tak silné. Při vyšší však může dojít i ke ztrátě vědomí. Dostavit se mohou rovněž i lehká nevolnost, případně dehydratace.

Publikováno: 23. 08. 2022

Kategorie: Buď fit

Autor: Denisa Štumplová