Nejlepší ojetiny do 200 000 Kč

Příchodem dubna se zdražily ojeté automobily téměř o pětadvacet procent. Prodejci však v dohledné době očekávají další narůst ceny ojetých vozů. Může za to nedostatek a zvyšování cen nových aut, ale také koronavirová pandemie - zdražení se zkrátka nevyhnulo ani ojetinám. V českých autobazarech lze naštěsí najít spoustu kvalitních a komfortních použitých vozů, která svým budoucím majitelům přinesou příjemný a pohodlný zážitek z jízdy. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší ojeté vozy a v následujícím článku se na ně podíváme.

Škoda Octavia I

Mnohé z vás nepřekvapí, že jako nejlepší ojetá vozidla jsme zvolili právě první generaci české modly, zásadní to automobil značky Škoda Auto. Důvodem zařazení Octavie na přední příčku našeho žebříčku je hlavně její praktičnost, spolehlivé a úsporné vznětové motory a stále pěkný vzhled. Vzhledem k tomu, že Octavie první generace se začínaly vyrábět v roce 1996 je jejich design nadčasový. Cenová relace solidních kousků se pohybuje mezi 40 000 – 80 000 Kč. Seženete i levnější, ale musíme brát v potaz stav, ve kterém se vozidlo momentálně nachází. A pozor - jedničková oktávka je k mání třeba i za více než milion korun. Poohlédněte se po limitované verzi L&K...

Škoda Citigo

Škoda Citigo si získalo naší pozornost hlavně kvůli svým kompaktním parametrům. Ano rozměry tohoto vozidla se můžou zdát jako velice malé, ale mnoho lidí si automobil vychvaluje právě pro jeho prostornost, která je podle některých větší než ve Fabii. Malý městský „auťák“ se tedy může pyšnit jak jsou promyšlenou jednoduchou technikou, tak rozumně využitým prostorem interiéru. Jeho cena se pohybuje v rozmezí kolem 70 000,- Kč až 160 000 Kč.

Škoda Octavia II

Třetím vozidlem na našem seznamu se umístila právě výše zmíněná Octavia druhé generace. S umístěním na třetí příčku jsme váhali mezi Škodou Octavií II a Škodou Roomster. Avšak oktávka nás oslovila přece jen o něco více, a to díky vysoké dostupnosti náhradních dílů, výběru více verzí a motorizací, a také ceny, kterou si dokázala udržet dlouhá léta poměrně vysoko. Cenové rozpětí modelů ve slušnějším stavu se pohybuje mezi 70 000 – 120 000 Kč. Znovu bychom připomněli, že cena reflektuje stav, ale také výbavu vozidla.

Publikováno: 23. 07. 2021

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová