Ruční práce se vrací! Šijeme, háčkujeme, pleteme…

Je to až k nevíře, jaké oblibě se v dnešní době těší ruční práce, jako jsou šití, pletení, háčkování, batikování atd. S příchodem TV a internetu nezmizela divadla ani papírové noviny. A stejně je tomu v případě ručních prací. Lidé se k těmto činnostem velmi rádi vrací. Ručním pracím se opět věnují babičky, maminky i dcery. Navíc, díky široké škále materiálů, které jsou dnes na trhu k dispozici, je možné vyrobit produkty přesně dle vlastních představ, včetně barevných variant. V časech front před tuzexem často nebylo zbytí. Potřebné oblečení bylo třeba uplést nebo ušít. Dnes je doba jiná. Přesto se šití, háčkování a pletení těší čím dál větší oblibě. Pletou dokonce už i muži! Ruční práce jsou také jednou z nejlepších technik osobního rozvoje. Výsledky britského výzkumu, který byl uveřejněn v roce 2018 v deníku Independent, upozornily také na to, že například pletení má pozitivní vliv na tělesné i duševní zdraví. Uvažujete, že začnete s pletením, háčkováním, nebo vyšíváním? Není nic jednoduššího, než začít! V začátcích pomůže například kamarádka nebo skupinové kurzy. Nepřeberné množství návodů najdete také na internetu.

Kvalita materiálu je klíčová

Ať už jde o pletení, šití, nebo háčkování, je třeba zmínit, že kvalita materiálu je pro dokonalý výsledek zásadní. V dnešní době je možné vybírat z nepřeberného množství přízí, látek a různých doplňků různé kvality. Doporučujeme zaměřit se na materiály prověřených značek, se kterými se vám bude dobře pracovat. Materiál také vybíráme dle finálního výrobku, který z něj chceme vytvořit. Pro letní pletení a háčkování například doporučujeme zejména lehké, přírodní materiály, které na těle nekoušou. Skvělé jsou například bavlněné příze, bambus nebo len. V případě šití pak neuděláte chybu v případě, že zvolíte bavlněné plátno. S bavlněným plátnem se skvěle pracuje a je velmi vhodné i pro začátečníky.

E-shop move-material.cz

Kvalitní potřeby pro šití, háčkování a pletení najdete například na rodinném e-shopu. Můžete zde vybírat z více než 16 000 položek, jejichž kvalita je prověřena přímo od týmů e-shopu na vlastních výrobcích. Vybrat si zde můžete kvalitní bavlněné přízebavlněná plátna, organzy, zipy a další potřeby vysoké kvality, díky kterým můžete s trochou cviku vyrobit originální módní kousky i doplňky do domácnosti.

Publikováno: 27. 08. 2022

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová