Kde se naučit lyžovat?

Máte malé dítě, které chcete naučit lyžovat nebo i vy osobně patříte mezi ty, kteří se na lyže poprvé postavili až „na stará kolena“ a nejsou si tak jistí v „kramflecích“, respektive v lyžácích? Nevíte, kde se naučit základní postoje, jízdu na obloučky, sjezd nebo slalom? Rádi byste využili lyžařské školy a první pokusy absolvovali na širokých dobře upravených sjezdovkách? Vyrazte na lyžování v Rakousku a užijte si dostatek sněhu a stovky kilometry přívětivých sjezdovek, které se hodí pro začátečníky. Divíte se, že právě Alpy jsou pro samouky i účastníky ski kurzů optimální? Přesvědčíme vás, že to tak skutečně je.

Seznamte se s lyžařskými ráji

Lyžování Rakousko doporučuje několik osvědčených regionů. Patří mezi ně Salcbursko, Korutany, Tyrolsko nebo Osttirol. Osttirol zahrnuje prázdninové oblasti Lienzské Dolomity a Hochpustertal nazývá „Zahradou Dolomit“. Skutečně impozantní scenérie zahrnují na 80 km2 ledovců a na 400 horských vrcholů. Rodinný lyžařský region Matrei je považován za jednu z nejhezčích oblastí Alp. Pro lyžování v Rakousku s dětmi se jeví jako ideální široké a exkluzivní sjezdy vedoucí do Matrei, nebo do Kals. Pod vrcholem Cimaross si najde to své každý. Lahůdka pro všechny lyžaře spočívá v nejdelší sjezdovce ve východním Tyrolsku o délce 11,3 km. Začátečníci mohou využít služeb dvou lyžařských škol. Jedna se nachází v Kals a druhá u výstupní stanice Goldried.

Až na vrcholky hor

Na lyžování v Rakousku se skipasem nesmíte minout restauraci Alder Lounge, která je umístěná v nadmořské výšce nad 2500 metrů. Jedná se o nejvýše položenou gourmet-horskou restauraci ve východním Tyrolsku. Kromě nádherného výhledu z visuté terasy si můžete vychutnat i místní speciality. Oblast je baby friendly, co se týká fun-parků i sjezdových tras. I těsně pod vrcholem jsou lehké sjezdovky a děti i začátečníci se tak mohou kochat těmi nejkrásnějšími panoramaty. Nabídku lyžování na ledovci přináší cestovní kancelář Traveler, která působí na trhu od roku 1990.

Publikováno: 08. 10. 2020

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová