Bydli

Zakázková výroba a zámečnictví v jednom: Zlaté české ručičky ještě nevymřely

Zámečnictví i zakázková výroba zábradlí, schodišť a dalšího interiérového vybavení patří mezi velice žádané řemeslnické služby. Ale na koho se při výstavbě nového nebo v rámci rekonstrukce stávajícího obydlí obrátit, aby výsledek předčil veškerá očekávání?

Elegantní propojení jednotlivých podlaží

Pokud se vaše domácnost rozkládá (nebo bude rozkládat) na více patrech, pak je osazení vhodně zvoleného schodiště naprosto klíčové. Primární funkcí je samozřejmě bezpečně a spolehlivě propojit dvě patra, avšak vysoké nároky klaďte i na estetickou stránku. Schodiště je dominantou obytného prostoru a mělo by působit reprezentativním dojmem. Není divu, že zakázková výroba schodišť je v souvislosti se stavbou a rekonstrukcí domu jednou z nejvyhledávanějších služeb.

Co se týče materiálu, v současnosti se v rámci vnitřního i vnějšího použití těší schody v kombinaci nerezové oceli a dřeva. Jedná se o mix přírodního materiálu, přirozeného vzhledu, dlouhé životnosti, vysoké odolnosti vůči poškození a zároveň příznivé ceny.

Alternativou pro nadšence inovativního designu a prosvětlených prostor je i schodiště v kombinaci nerezové oceli a skla, která dokáže jemně zrcadlit okolí a opticky tím zvětšuje prostor. Z praktických vlastností vyniká vysoká odolnost vůči poškození i korozi, působení vody i vlhkosti, a v neposlední řadě UV záření. A údržba? Je naprosto bezproblémová.

Schodiště bez zábradlí není schodiště

Aby bylo schodiště skutečně bezpečné, nesmí u něj chybět kvalitní zábradlí, které je vhodné taktéž nechat vyhotovit na zakázku. Pokud ve svém blízkém okolí nemáte nikoho, komu byste zakázku takového rozsahu svěřili, podívejte se na reference zámečnictví České Budějovice Zdeňka Hajného. Kromě zámečnických služeb a zakázkové výroby v této oblasti se dlouhá léta specializuje také na zakázkovou výrobu elegantních a spolehlivých schodišť a zábradlí. Více se dozvíte na www.zamecnictvi-hajny.cz.

Reklama

Sháníte stylový mobilní telefon? Vsaďte na špičkový iPhone 8 od značky Apple!

Chtěli byste se naučit se zbraněmi jako bájní samurajové, ale chybí vám potřebné vybavení? Meče, katany, ale i další kvalitně zpracované zbraně zakoupíte výhodně v Outfit 4 Events!

Zvažujete darování spermatu k umělému oplodnění? Využijte služeb centra asistované reprodukce EUROPE IVF Praha.

Stránky co mají šmrnc